Nagrzewnica elektryczna HCD 315/90/3 Harmann (ID: HAR 30000977)

Nasza cena brutto (z 23% VAT): 678,00   Kup na firmę i odlicz 126,78 zł VAT
szt.
 • Dostępność: w magazynie dostawcy
 • Dostawa: GRATIS
 • Nr 1 w Polsce

  Od ponad 10 lat konsekwentnie rozwijamy sprzedaż produktów HVAC w internecie. Rocznie realizujemy kilkadziesiąt tysięcy wysyłek. Jesteśmy niekwestionowanym branżowym liderem sprzedaży na Allegro i nawiększym niezależnym sklepem specjalistycznym w branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej.

 • Największa dostępność

  W swojej ofercie posiadamy kilkanaście tysięcy starannie dobranych produktów w większości dostępnych od ręki. 90% zamówień wysyłamy wprost z naszego magazynu jeszcze tego samego dnia. Efekt skali pozwala nam przy tym na utrzymywanie najlepszych cen na rynku

 • Dostawa gratis od 99 zł

  Składając zamówienie w naszym sklepie możesz liczyć na darmową dostawę już od wartości 99 zł brutto. To naprawdę niewiele, zważywszy, że oferujemy kompleksowy asortyment pozwalający na zakup wszystkiego co potrzebujesz by poprawić klimat w swoim domu czy firmie.

 • Dostawa w ciągu 24h

  90% zamówień złożonych w naszym sklepie do godziny 16:00 dociera do klienta już następnego dnia. Posiadamy własny magazyn wysokiego składowania a w nim wszystko czego potrzebujesz. Tak więc, nie zwlekaj z zamówieniem – Kup teraz – ciesz się produktem już jutro.

 • 14 dni zwrot

  Jeśli jesteś konsumentem możesz zwrócić nam każdy zakupiony produkt w przeciągu 14 dni. Wystarczy, że poinformujesz nas o tym korzystając z naszego formularza lub w inny dogodny dla Ciebie sposób.

Dane techniczne

Natężenie prądu 13.0 A
Ilość faz 3
Przepływ minimalny 415 m³/h
Napięcie nominalne 400 V
Średnica 315 mm
Sterowanie INT / EXT / 010 / INT PTC/PS
Max moc grzewcza 9.0 kW

Opis

Konstrukcja

Elektryczna nagrzewnica do montażu w kanałach o przekroju okrągłym. Obudowa została wykonana z galwanizowanej blachy stalowej (tzw. Alu- -cynk), grzałki elektryczne ze stali nierdzewnej. Króćce przyłączeniowe z tolerancją ujemną (nyplowe) posiadają uszczelki z gumy EPDM. Stopień ochrony IP44.


Wbudowane dwa termostaty zabezpieczające przed przegrzaniem: próg 50°C z resetem automatycznym oraz próg 100°C z resetem ręcznym (przycisk na pokrywie). W modelach zasilanych napięciem 1~230V oraz 2~400V termostaty zabezpieczające zostały wpięte w szereg zasilania grzałek (L1-N lub L1-L2). W modelach 3~400V termostaty nie zostały wpięte w szereg zasilania grzałek, a obwód zabezpieczenia termicznego został wyprowadzony do listwy zaciskowej i musi zostać wpięty w obwód zasilania cewki zewnętrznego przekaźnika zgodnie ze schematem nagrzewnicy. Przekaźnik nie stanowi wyposażenia nagrzewnic 3-fazowych.

Montaż

Przy montażu nagrzewnicy należy zwrócić uwagę na umieszczenie skrzynki elektrycznej – nie powinna być ona skierowana w dół w stosunku do osi kanału, w którym jest montowana. Minimalna odległość od innych elementów instalacji (wentylator, filtr, kształtka, przepustnica, kratka, itp.) powinna być co najmniej równa długości dwóch średnic wlotu/wylotu nagrzewnicy.


Przepływ powietrza musi być wyższy niż 1,5 m/s i musi być zgodny ze strzałką na obudowie. Temperatura na wyjściu z nagrzewnicy nie powinna przekraczać 50°C. Kontrola prędkości przepływu oraz temperatury na wyjściu z nagrzewnicy nie znajduje się w wyposażeniu nagrzewnicy. Należy zastosować zewnętrzne zabezpieczenia, zakupione osobno.

Zastosowanie

Nagrzewnice elektryczne HCD przeznaczone są do ogrzewania czystego powietrza w systemach wentylacji i klimatyzacji. Mogą być wykorzystane jako nagrzewnice wstępne, wtórne, lub strefowe - do indywidualnego dogrzewania powietrza wentylacyjnego w obiektach mieszkalnych, przemysłowych, magazynowych, użyteczności publicznej, itp.

Wersje wykonania

HCD
standardowa wersja wykonania, nagrzewnica bez wbudowanej automatyki, sterowanie mocą grzałek odbywa się za pomocą zewnętrznego regulatora EHC 1, 3, 15(P) lub 30(P)

 


HCD-INT
nagrzewnica z wbudowanym układem automatyki, wyposażona w zintegrowany regulator proporcjonalny, sterowanie mocą grzałek odbywa się na zasadzie pulsacji, czas pomiędzy załączeniem a wyłączeniem grzałek jest zróżnicowany od 0-100% w celu uzyskania optymalnej wartości temperatury. Nastawa zadanej wartości temperatury możliwa jest za pomocą zamontowanego na obudowie potencjometru. Zakres nastawy 0-30°C. Kanałowy TJK10K lub pomieszczeniowy TR5K10K czujnik temperatury stanowi wyposażenie dodatkowe

 

HCD-EXT
nagrzewnica z wbudowanym układem automatyki, wyposażona w zintegrowany regulator proporcjonalny, sterowanie mocą grzałek odbywa się na zasadzie pulsacji, czas pomiędzy załączeniem a wyłączeniem grzałek jest zróżnicowany od 0-100% w celu uzyskania optymalnej wartości temperatury. Nastawa zadanej wartości temperatury możliwa jest za pomocą zewnętrznego nastawnika typu TR5K. Zakres nastawy 0-30°C. Czujniki temperatury TJK10K/TR5K10K oraz nastawnik TR5K stanowią wyposażenie dodatkowe.

 

HCD-010
nagrzewnica z wbudowanym układem automatyki, wyposażona w zintegrowany regulator proporcjonalny, sterowanie mocą grzałek odbywa się na zasadzie pulsacji, czas pomiędzy załączeniem a wyłączeniem grzałek jest zróżnicowany od 0-100% w zależności od poziomu sygnału analogowego 0-10V DC. Sygnał o niskiej wartości odpowiada krótkiemu czasowi załączenia grzałek, natomiast sygnał o napięciu 10V odpowiada pełnemu czasowi załączenia grzałek

 


HCD-INT PTC/PS
stanowi rozbudowaną wersję nagrzewnicy INT, wyposażoną dodatkowo w zabezpieczenie nagrzewnicy przed pracą podczas gdy nie występuje wystarczający przepływ powietrza w kanale. Jeżeli prędkość w kanale wynosi mniej niż 1,5 m/s nagrzewnica nie załączy się. Układ posiada wbudowany czujnik różnicy ciśnienia PS, który załącza się gdy pojawia się wystarczające ciśnienie w kanale. Kanałowy TJK10K lub pomieszczeniowy TR5K10K czujnik temperatury stanowi wyposażenie dodatkowe.

Wymiary

 

Skorzystaj z okazji i kup także: