Wentylator kuchenny MBC K Harmann


Efektywny odciąg oparów z kuchni przemysłowych w obiektach gastronomicznych. Możliwość zastosowania w dowolnej instalacji odciągowej wymagającej odprowadzania powietrza o podwyższonej temperaturze.

Wybierz modele
  • silnik poza strumieniem powietrza
  • galwanizowana obudowa stalowa
  • wirnik o łopatkach pochylonych do tyłu
  • izolowana obudowa
  • regulacja prędkości obrotowej

Opis

ZASTOSOWANIE


Efektywny odciąg oparów z kuchni przemysłowych w obiektach gastronomicznych. Możliwość zastosowania w dowolnej instalacji odciągowej wymagającej odprowadzania powietrza o podwyższonej temperaturze.

 

KONSTRUKCJA


Promieniowy wentylator kanałowy z silnikiem oddzielonym od strumienia przepływającego powietrza, przeznaczony do zabudowy w systemie kanałów o przekroju prostokątnym. Obudowa wykonana z galwanizowanej blachy stalowej ma kształt sześcianu składającego się z ramy i paneli bocznych, izolowanych (poza panelem wlotowym) warstwą wełny mineralnej o grubości 30mm. W wykonaniu standardowym wlot stanowi wyprofilowany pierścień bez króćca przyłączeniowego. Wylot uzyskuje się przez zdjęcie jednego z izolowanych paneli bocznych.

Wylot można skonfigurować względem wlotu tylko pod kątem 90°. W przypadku modeli MBC.K 225-450 można po stronie wylotu zastosować panele USB wyposażone w okrągłe króćce przyłączeniowe. Dla modeli MBC.K 500-630 stosowanie króćców okrągłych nie jest przewidziane i zalecane. W celu ograniczenia dodatkowych oporów, które generują króćce wylotowe należy zwrócić szczególną uwagę na zachowanie odcinków prostych kanałów oraz króćców o jak największej średnicy przyłączeniowej. W podstawie wentylatora zlokalizowany został króciec skroplin (gwint wewnętrzny).

 

WIRNIK


Wyważany dynamicznie wirnik typu B. Łopatki pochylone do tyłu. W modelach 225-500 z wykonane z ocynkowanej galwanicznie blachy stalowej malowanej proszkowo. W modelach 560 oraz 630 wirnik wykonany z aluminium.

 

NAPĘD I STEROWANIE


Napęd stanowi jednofazowy lub trójfazowy asynchroniczny silnik elektryczny (230V lub 400V, 50Hz) znajdujący się poza strumieniem czynnika (komora silnika musi być wentylowana). Silniki posiadają zintegrowane zabezpieczenie termiczne - termokontakt, którego końcówki należy podłączyć do zewnętrznego przekaźnika ochrony termicznej. Silniki modeli jednofazowych przystosowane są do regulacji prędkości obrotowej za pomocą regulatorów transformatorowych w zakresie od 80 do 230V. Modele MBC 560/630 przeznaczone są do regulacji wyłącznie za pomocą przemiennika częstotliwości w zakresie od 20 do 50Hz. Stopień ochrony silnika i puszki przyłączeniowej IP54, całego urządzenia IPX4. Klasa izolacji F.

 

 

Wymiary