Sterownik nagrzewnic EHC 1 Harmann (ID: HAR 30001479)

Cena katalogowa: 457,60 Nasza cena brutto (z 23% VAT): 366,00   Kup na firmę i odlicz 68,44 zł VAT
szt.
 • Dostępność: w magazynie dostawcy
 • Dostawa: GRATIS
 • Kup teraz, wyślemy: ZA 3 DNI
 • Nr 1 w Polsce

  Od ponad 10 lat konsekwentnie rozwijamy sprzedaż produktów HVAC w internecie. Rocznie realizujemy kilkadziesiąt tysięcy wysyłek. Jesteśmy niekwestionowanym branżowym liderem sprzedaży na Allegro i nawiększym niezależnym sklepem specjalistycznym w branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej.

 • Największa dostępność

  W swojej ofercie posiadamy kilkanaście tysięcy starannie dobranych produktów w większości dostępnych od ręki. 90% zamówień wysyłamy wprost z naszego magazynu jeszcze tego samego dnia. Efekt skali pozwala nam przy tym na utrzymywanie najlepszych cen na rynku

 • Dostawa gratis od 99 zł

  Składając zamówienie w naszym sklepie możesz liczyć na darmową dostawę już od wartości 99 zł brutto. To naprawdę niewiele, zważywszy, że oferujemy kompleksowy asortyment pozwalający na zakup wszystkiego co potrzebujesz by poprawić klimat w swoim domu czy firmie.

 • Dostawa w ciągu 24h

  90% zamówień złożonych w naszym sklepie do godziny 16:00 dociera do klienta już następnego dnia. Posiadamy własny magazyn wysokiego składowania a w nim wszystko czego potrzebujesz. Tak więc, nie zwlekaj z zamówieniem – Kup teraz – ciesz się produktem już jutro.

 • 14 dni zwrot

  Jeśli jesteś konsumentem możesz zwrócić nam każdy zakupiony produkt w przeciągu 14 dni. Wystarczy, że poinformujesz nas o tym korzystając z naszego formularza lub w inny dogodny dla Ciebie sposób.

Dane techniczne

Napięcie nominalne 230 - 415 V
Natężenie prądu max. 16 A
Ilość faz 1 lub 2
Stopień ochrony 20 IP
Temperatura pracy max. 30 °C
Wymiary 150 x 80 x 45 mm
Masa 0.5 kg
Częstotoliwość nominalna 50 Hz

Opis

Zastosowanie

Sterownik z regulatorem proporcjonalnym przeznaczony do współpracy z elektrycznymi nagrzewnicami powietrza zasilanymi napięciem jednofazowym (1~230V) o mocy maksymalnej 3,2 kW oraz dwufazowym (2~400V) o maksymalnej mocy 6,4 kW i natężeniu prądu do 16 A. Urządzenie należy włączyć szeregowo pomiędzy źródłem zasilania a nagrzewnicę elektryczną. Na podstawie wartości zadanej i wskazań czujnika temperatury urządzenie oblicza czas pełnego załączenia oraz wyłączenia grzałek. Czas ten jest zróżnicowany od 0 do 100% w zależności od zapotrzebowania na ciepło. Zależy m. in. od ilości przepływającego powietrza, jego temperatury na wlocie do nagrzewnicy, wskazań czujnika(ów) temperatury.

Zasilanie grzałek jest włączane poprzez triak przy zerowym kącie fazowym w celu wyeliminowania zakłóceń. Urządzenie automatycznie dopasowuje się do napięcia zasilania oraz wykrywa podłączone czujniki. Tryb pracy ustawiany jest przy pomocy przełącznika pod obudową. Sterownik nie może być wykorzystywany do zasilania silników, oświetlenia i nagrzewnic 3-fazowych. Posiada obudowę o klasie ochrony IP20 do montażu ściennego.

Tryby pracy

Dostępne tryby pracy:

 • Regulacja temperatury w pomieszczeniu w zakresie 0-30°C w oparciu o odczyt z wbudowanego czujnika temperatury (Tint).
 • Regulacja temperatury nawiewu w zakresie 0-30°C lub 0-60°C w oparciu o odczyt z czujnika temperatury TJK10K (Tlimit) umieszczonego w kanale za nagrzewnicą.
 • Regulacja temperatury w pomieszczeniu w zakresie 0-30°C w oparciu o odczyt z dwóch czujników TJK10K (Tlimit, Texh). W tym trybie wartość minimalną (0-20°C) oraz maksymalną (25-60°C) temperatury nawiewu kontrolowanej przez czujnik Tlimit ustala się za pomocą potencjometrów MIN/MAX wewnątrz obudowy.

Dodatkowo sterownik umożliwia aktywację nocnego obniżenia temperatury przy pomocy zewnętrznego styku bezpotencjałowego podłączonego do zacisków Timer, w zakresie 0-10°C (potencjometr NIGHT). Czujniki TJK10K należy nabyć oddzielnie.

Maksymalna temperatura pracy

30°C