Stabilizator przepływu STABILER SW2-70 Darco (ID: DAR 30009412)

Cena katalogowa: 98,40 Nasza cena brutto (z 23% VAT): 84,00   Kup na firmę i odlicz 15,71 zł VAT
szt.
 • Dostępność: 7 szt.
 • Dostawa: GRATIS OD 99 ZŁ
 • Kup teraz, wyślemy: JUTRO
 • Nr 1 w Polsce

  Od ponad 10 lat konsekwentnie rozwijamy sprzedaż produktów HVAC w internecie. Rocznie realizujemy kilkadziesiąt tysięcy wysyłek. Jesteśmy niekwestionowanym branżowym liderem sprzedaży na Allegro i nawiększym niezależnym sklepem specjalistycznym w branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej.

 • Największa dostępność

  W swojej ofercie posiadamy kilkanaście tysięcy starannie dobranych produktów w większości dostępnych od ręki. 90% zamówień wysyłamy wprost z naszego magazynu jeszcze tego samego dnia. Efekt skali pozwala nam przy tym na utrzymywanie najlepszych cen na rynku

 • Dostawa gratis od 99 zł

  Składając zamówienie w naszym sklepie możesz liczyć na darmową dostawę już od wartości 99 zł brutto. To naprawdę niewiele, zważywszy, że oferujemy kompleksowy asortyment pozwalający na zakup wszystkiego co potrzebujesz by poprawić klimat w swoim domu czy firmie.

 • Dostawa w ciągu 24h

  90% zamówień złożonych w naszym sklepie do godziny 16:00 dociera do klienta już następnego dnia. Posiadamy własny magazyn wysokiego składowania a w nim wszystko czego potrzebujesz. Tak więc, nie zwlekaj z zamówieniem – Kup teraz – ciesz się produktem już jutro.

 • 14 dni zwrot

  Jeśli jesteś konsumentem możesz zwrócić nam każdy zakupiony produkt w przeciągu 14 dni. Wystarczy, że poinformujesz nas o tym korzystając z naszego formularza lub w inny dogodny dla Ciebie sposób.

Dane techniczne

Przepływ maksymalny 70 m³/h
Gwarancja 2 lat(a)

Charakterystyka pracy

Opis

Zimno lub duszno – a może stabilnie i dobrze?

Najpopularniejsza w naszych domach wentylacja grawitacyjna, wykorzystująca naturalny wypór termiczny powstały z różnicy gęstości powietrza ciepłego i zimnego jest niestety bardzo niestabilna. Wiatr, spadki temperatur potrafią w łatwy sposób zaburzyć działanie wentylacji co powoduje nadmierne wyziębianie pomieszczeń i mierzalne straty finansowe, związane z koniecznością bardziej intensywnego ogrzewania. Stosowane wówczas domowe „patenty” zmniejszające wydajność otworów wentylacyjnych zwykle nie działają skutecznie, albo blokując wentylację całkowicie, albo przesuwając „cofkę” z jednego komina do drugiego. Zakrycie kratek wentylacyjnych na stałe daje ten efekt, że po chwili w domu lub mieszkaniu po prostu nie ma czym oddychać. W niewentylowanych pomieszczeniach wzrasta wilgotność, a para wodna skraplająca się na ścianach sprzyja powstawaniu zagrzybienia, rozwoju bakterii i drobnoustrojów odpowiedzialnych między innymi za alergie, czy migreny.

 


 

Zasady działania Stabilera 

Stabiler to zwarte, trwałe urządzenie, w którym specjalna przepustnica płynnie ogranicza przepływ powietrza. Przepustnicą steruje przepływ powietrza wytworzony naturalnym podciśnieniem. Jeśli przepływ powietrza jest mały przepustnica nie rusza się, lub odchyla w niewielkim stopniu umożliwiając łatwy wypływ powietrza do kanału wentylacyjnego.

Jeśli przepływ powietrza jest duży przepustnica odchyla się mocniej i zbliża się do przesłony tamując wentylację i ustawiając ją w optymalnym zakresie. Dzięki temu, niejako samoistnie pod wpływem ruchów powietrza, zachodzi regulacja wentylacji w danym pomieszczeniu zaopatrzonym w Stabiler.

 


 

Stabiler – sposób na zdrowe oszczędzanie

Rozwiązaniem w tej sytuacji jest Stabiler – urządzenie zaprojektowane specjalnie z myślą o zrównoważonej, wydajnej wentylacji grawitacyjnej. Stabiler reguluje przepływ powietrza ustalając go na poziomie zgodnym z normą. Jego przepustnica działa cicho i bezszelestnie, nie wpada w wibracje i tworzy estetyczne tło dla zwykłej kratki.

Oszczędność wynikająca z zastosowania Stabilera liczona dla średniego polskiego mieszkania to nawet 20 % w stosunku do układu bez takiego urządzenia. Nie mówiąc już o komforcie i higienie mieszkania w domu, w którym powietrze regularnie. Sprawdź dokładnie ile możesz zaoszczędzić – przygotowaliśmy specjalny kalkulator oszczędności.


Zastosowanie

 

Stabiler przeznaczony jest do montażu w poziomej części kanału wentylacji grawitacyjnej. Znakomicie sprawdza się zarówno w pokojach dziennych jak i w pomieszczeniach o kreślonej funkcjonalności takich jak kuchnia czy łazienka. Potrzebują one zazwyczaj wzmożonej wentylacji ze względu na wytwarzaną podczas mycia czy gotowania parę wodną, wartości wymaganych przepływów powietrza dla takich pomieszczeń określa Polska Norma. Stabiler jest łatwy w montażu i pasuje do większości otworów wentylacyjnych występujących w budownictwie mieszkaniowym. Jest cichy w działaniu i estetycznie się prezentuje jako wypełnienie pustej przestrzeni za kratką wentylacyjną. Idealny do budynków stawianych zarówno w technologii jednorodzinnej jak i wielorodzinnej.

Stabiler jest ważnym elementem systemu wentylacji Darco, dlatego istotną sprawą jest zastosowanie go we wszystkich ciągach wentylacyjnych w danym mieszkaniu. W przeciwnym razie niezabezpieczone kanały wentylacyjne nadal będą wyziębiać nadmiernie pomieszczenia, niwelując tym samym działanie pojedynczego Stabilera. Takie całościowe zastosowanie Stabilera jest również skutecznym sposobem na likwidacje zjawiska tzw. ciągu wstecznego, którego nie da się w pełni wyeliminować stosując tylko jedno urządzenie w mieszkaniu z wieloma ciągami wentylacyjnymi.

 


 

Zobacz jak łatwo zainstalujesz Stabiler Darco! 

Instalacja urządzenia w wykonaniu eksperta.

 

Wymiary