Turbina kominkowa BANANECO 1 Darco (ID: DAR 30000319)

Cena katalogowa: 1 353,00 Nasza cena brutto (z 23% VAT): 1207,00   Kup na firmę i odlicz 225,70 zł VAT
szt.
 • Dostępność: w magazynie dostawcy
 • Dostawa: GRATIS
 • Nr 1 w Polsce

  Od ponad 10 lat konsekwentnie rozwijamy sprzedaż produktów HVAC w internecie. Rocznie realizujemy kilkadziesiąt tysięcy wysyłek. Jesteśmy niekwestionowanym branżowym liderem sprzedaży na Allegro i nawiększym niezależnym sklepem specjalistycznym w branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej.

 • Największa dostępność

  W swojej ofercie posiadamy kilkanaście tysięcy starannie dobranych produktów w większości dostępnych od ręki. 90% zamówień wysyłamy wprost z naszego magazynu jeszcze tego samego dnia. Efekt skali pozwala nam przy tym na utrzymywanie najlepszych cen na rynku

 • Dostawa gratis od 99 zł

  Składając zamówienie w naszym sklepie możesz liczyć na darmową dostawę już od wartości 99 zł brutto. To naprawdę niewiele, zważywszy, że oferujemy kompleksowy asortyment pozwalający na zakup wszystkiego co potrzebujesz by poprawić klimat w swoim domu czy firmie.

 • Dostawa w ciągu 24h

  90% zamówień złożonych w naszym sklepie do godziny 16:00 dociera do klienta już następnego dnia. Posiadamy własny magazyn wysokiego składowania a w nim wszystko czego potrzebujesz. Tak więc, nie zwlekaj z zamówieniem – Kup teraz – ciesz się produktem już jutro.

 • 14 dni zwrot

  Jeśli jesteś konsumentem możesz zwrócić nam każdy zakupiony produkt w przeciągu 14 dni. Wystarczy, że poinformujesz nas o tym korzystając z naszego formularza lub w inny dogodny dla Ciebie sposób.

Dane techniczne

Wymiary 573 x 344 x 341 mm
Ilość faz 1
Napięcie nominalne 230 V
Moc nominalna 31 W
Spręż maksymalny 130 Pa
Przepływ nominalny 340 m³/h
Materiał blacha ocynkowana
Masa 11 kg
Średnica przyłączy wentylacyjnych 125 mm
Stopień ochrony 20 IP

Charakterystyka pracy

Opis

Zastosowanie

BANANeco to przełom w technologiach używanych do tej pory w systemach dystrybucji gorącego powietrza, wysokie parametry wydajności i podciśnienia, niskie zużycie energii, łatwość sterowania (bez ryzyka 'buczenia') praktycznie każdym regulatorem obrotów (nawet zwykłym potencjometrem!), niski poziom hałasu oraz uniwersalność montażowa sprawiają, iż jest to w tej chwili najbardziej innowacyjny produkt tego typu na świecie.

Konstrukcja

Aparat może być montowany w 16 różnych pozycjach, ułatwiając prace montażystom, ma niskie opory przepływu i jest bardzo cichy.

Co najważniejsze jednak, zastosowany silnik elektronicznie komutowany zapewnia nawet do 50% niższe zużycie prądu. Aparat można sterować a bardzo łatwy i skuteczny sposób (sterowanie 0-10V).

Turbina z bypassem

Bypass z termostatem bimetalicznym zblokowany z przepustnicą i metalowym filtrem służy do przygotowania powietrza wpływającego do aparatu nawiewnego. Zabezpiecza turbinę przed jej przegrzaniem przez zassanie dodatkowego (chłodnego) powietrza z otoczenia. Zastosowany zawór zwrotny odcina dopływ gorącego powietrza do turbiny gdy ona nie pracuje (np. z powodu braku prądu), w takim przypadku bimetal uchylając przepustnicę kieruje gorące powietrze z powrotem do otoczenia. Wbudowany filtr metalowy pozwala na oczyszczanie powietrza wpływającego do turbiny z zanieczyszczeń mechanicznych.

Zalety

 • produkt energooszczędny - elektronicznie komutowany silnik EC najnowszej generacji gwarantuje nawet o 50% mniejsze zużycie energii elektrycznej niż standardowy silnik AC
 • produkt łatwy w sterowaniu – precyzyjny i łatwy w obsłudze system sterowania 0-10V umożliwia sterowanie prędkością wentylatora wieloma sterownikami a także implementację w instalacje inteligentnego budynku
 • produkt przyjazny dla użytkownika - dzięki unikalnej konstrukcji zapewnia niski poziom hałasu i ogranicza wibracje
 • produkt wydajny – aparat w porównaniu z dotychczasowymi produktami oferowanymi na rynku posiada znacząco lepszą charakterystykę pracy – wyższy spręż i wydajność, zapewniając tym samym optymalną pracę nawet najbardziej rozbudowanych instalacji DGP
 • produkt uniwersalny - nowoczesna konstrukcja pozwala na montaż w jednej z 16 pozycji, w tym pozycji wiszącej

Elementy zestawu

 • Turbina ANeco
 • Bypass termostatyczny
 • Filtr metalowy
 • Zawór zwrotny

Wymiary

 

Skorzystaj z okazji i kup także: