Regulator ciągu kominowego RCW-S 125x250 do wyczystki komina ceramicznego Darco (ID: DAR 30001296)

Cena katalogowa: 258,30 Nasza cena brutto (z 23% VAT): 230,00   Kup na firmę i odlicz 43,01 zł VAT
szt.
 • Dostępność: 14 szt.
 • Dostawa: GRATIS
 • Kup teraz, wyślemy: JUTRO
 • Nr 1 w Polsce

  Od ponad 10 lat konsekwentnie rozwijamy sprzedaż produktów HVAC w internecie. Rocznie realizujemy kilkadziesiąt tysięcy wysyłek. Jesteśmy niekwestionowanym branżowym liderem sprzedaży na Allegro i nawiększym niezależnym sklepem specjalistycznym w branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej.

 • Największa dostępność

  W swojej ofercie posiadamy kilkanaście tysięcy starannie dobranych produktów w większości dostępnych od ręki. 90% zamówień wysyłamy wprost z naszego magazynu jeszcze tego samego dnia. Efekt skali pozwala nam przy tym na utrzymywanie najlepszych cen na rynku

 • Dostawa gratis od 99 zł

  Składając zamówienie w naszym sklepie możesz liczyć na darmową dostawę już od wartości 99 zł brutto. To naprawdę niewiele, zważywszy, że oferujemy kompleksowy asortyment pozwalający na zakup wszystkiego co potrzebujesz by poprawić klimat w swoim domu czy firmie.

 • Dostawa w ciągu 24h

  90% zamówień złożonych w naszym sklepie do godziny 16:00 dociera do klienta już następnego dnia. Posiadamy własny magazyn wysokiego składowania a w nim wszystko czego potrzebujesz. Tak więc, nie zwlekaj z zamówieniem – Kup teraz – ciesz się produktem już jutro.

 • 14 dni zwrot

  Jeśli jesteś konsumentem możesz zwrócić nam każdy zakupiony produkt w przeciągu 14 dni. Wystarczy, że poinformujesz nas o tym korzystając z naszego formularza lub w inny dogodny dla Ciebie sposób.

Dane techniczne

Cechy Do komina ceramicznego,
Zakres podciśnienia 10 ÷ 35 Pa
Temperatura spalin 400 °C
Masa 0.8 kg
Gwarancja 2 lat(a)

Opis

Regulatory ciągu kominowego służą do stabilizacji i zmniejszenia zbyt dużego podciśnienia w przewodach kominowych
 
Regulator ciągu kominowego służy do zmniejszenia zbyt dużego podciśnienia w przewodach kominowych, które:
 - występuje pomimo prawidłowego oszacowania pola przekroju poprzecznego przewodu kominowego,
- występuje przy zbyt dużym polu przekroju przewodu kominowego
- jest wywołane chwilowymi zmianami czynników atmosferycznych, np. podmuch wiatru.
 
Przepustnica w Regulatorze Ciągu jest tak wyważona, że powstanie w przewodzie kominowym zbyt dużego podciśnienia powoduje otwarcie przepustnicy co powoduje dopływ powietrza do przewodu kominowego.
Powoduje to zmniejszenie podciśnienia przez schłodzenie spalin , w konsekwencji zmniejszenie ciągu, zwiększenie oporów przepływu – przewód kominowy oprócz spalin dodatkowo musi przetransportować powietrze.
 
Zmiana nastawionego na Regulatorze Ciągu podciśnienia odbywa się przez zmianę wyważenia przepustnicy, której dokonuje się za pomocą pokrętła. Na pokrętle zaznaczona jest podziałka do nastawiania podciśnienia,na etykietce – znak wskazujący aktualnie nastawioną wartość podciśnienia.

Urządzenie jest przeznaczone do montowania:
- na czopuchu łączącym piec z kominem
- nad czopuchem
- pod czopuchem

 


ZASADA DZIAŁANIA


FILM INSTRUKTAŻOWY

 

Wymiary