Generator ciągu kominowego GCK 150 CH Darco (ID: DAR 30000333)

Cena katalogowa: 1 156,20 Nasza cena brutto (z 23% VAT): 1080,00   Kup na firmę i odlicz 201,95 zł VAT
szt.
 • Dostępność: 4 szt.
 • Dostawa: GRATIS
 • Kup teraz, wyślemy: JUTRO
 • Nr 1 w Polsce

  Od ponad 10 lat konsekwentnie rozwijamy sprzedaż produktów HVAC w internecie. Rocznie realizujemy kilkadziesiąt tysięcy wysyłek. Jesteśmy niekwestionowanym branżowym liderem sprzedaży na Allegro i nawiększym niezależnym sklepem specjalistycznym w branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej.

 • Największa dostępność

  W swojej ofercie posiadamy kilkanaście tysięcy starannie dobranych produktów w większości dostępnych od ręki. 90% zamówień wysyłamy wprost z naszego magazynu jeszcze tego samego dnia. Efekt skali pozwala nam przy tym na utrzymywanie najlepszych cen na rynku

 • Dostawa gratis od 99 zł

  Składając zamówienie w naszym sklepie możesz liczyć na darmową dostawę już od wartości 99 zł brutto. To naprawdę niewiele, zważywszy, że oferujemy kompleksowy asortyment pozwalający na zakup wszystkiego co potrzebujesz by poprawić klimat w swoim domu czy firmie.

 • Dostawa w ciągu 24h

  90% zamówień złożonych w naszym sklepie do godziny 16:00 dociera do klienta już następnego dnia. Posiadamy własny magazyn wysokiego składowania a w nim wszystko czego potrzebujesz. Tak więc, nie zwlekaj z zamówieniem – Kup teraz – ciesz się produktem już jutro.

 • 14 dni zwrot

  Jeśli jesteś konsumentem możesz zwrócić nam każdy zakupiony produkt w przeciągu 14 dni. Wystarczy, że poinformujesz nas o tym korzystając z naszego formularza lub w inny dogodny dla Ciebie sposób.

Dane techniczne

Średnica 150 mm

Opis

Generator ciągu to nasada kominowa montowana na szczycie komina wentylacyjnego, spalinowego lub dymowego.
Jego zadaniem jest zwiększenie i stabilizacja ciągu kominowego niezależnie od wysokości, przekroju poprzecznego komina, wiatru czy innych czynników zewnętrznych.
Generator ciągu wytwarza podciśnienie w przewodzie kominowym poprzez wykorzystanie zjawiska fizycznego - injekcji. Polega ono na wytworzeniu podciśnienia w głównym przewodzie kominowym poprzez wytworzenie strumienia powietrza w przewodzie pobocznym. W szczelinie nadawana jest mu duża prędkość, przez co
w przestrzeni zaraz za szczeliną wytwarza się podciśnienie. Podciśnienie to powoduje wyssanie spalin z dyszy. Spaliny zmieszane z wdmuchiwanym powietrzem wylatują na zewnątrz przez króciec wylotowy.

Generator służy zarówno do wspomagania ciągu przez cały okres pracy urządzenia grzewczego, jak również do wytwarzania ciągu podczas rozpalania w piecach lub kominkach.
Zaletą generatora ciągu jest to, że nie ma jakichkolwiek elementów zawężających światło przewodu kominowego hamujących przepływ czynnika (spalin, dymu lub powietrza). Jeśli nasada nie pracuje, komin zachowuje się tak, jakby tej nasady nie było.  

 

 

 

 

 


ZASADA DZIAŁANIA


ZASTOSOWANIE

 • do wspomagania ciągu w kominach spalinowych i dymowych ( wyłącznie kotły opalane drewnem)
 • kiedy występują zawirowania powietrza na wylocie komina spowodowane jego niekorzystnym usytuowaniem
 • przy niekorzystnej konfiguracji terenu, silnych i częstych wiatrach
 • gdy przewód kominowy jest krótki lub jego średnica niewielka

 

Wymiary