Wentylator kanałowy VKOMZ Vents

Wentylator osiowy Vents serii VKOMz służy do wspomagania wentylacji grawitacyjnej, do bezpośredniego wyrzutu powietrza przez ścianę budynku. Może być instalowany w pomieszczeniach magazynowych, handlowych, gospodarczych oraz użytku publicznego. Dzięki zastosowanym w nim łożyskom kulkowym, wentylator jest dostosowany do pracy zarówno poziomej, jak i pionowej. Wybierz modele
  • łożyska kulkowe
  • obudowa ze stali ocynkowanej
  • praca w pozycji poziomej lub pionowej

Opis

Zastosowanie

Wywiewne i nawiewno-wywiewne systemy wentylacji dla różnego typu pomieszczeń, gdzie wymagana jest wysoka efektywność przy stosunkowo niskim oporze systemu. Wentylatory serii OV1 i OVK1 mogą być również stosowane do prostego wyrzutu powietrza przez ścianę, istnieje także możliwość instalacji wentylatorów serii OV1 i OVK1 na ścianach zewnętrznych.

Silnik

W wentylatorach wykorzystywane są jednofazowe silniki z zewnętrznym wirnikiem, z wbudowanym zabezpieczeniem termicznym z automatycznym restartem. W celu osiągnięcia dłuższego czasu eksploatacji wentylatora w silnikach zastosowano łożyska kulkowe. Klasa bezpieczeństwa silnika: IP 24.

Montaż

W zależności od serii, wentylator montuje się w kanale albo bezpośrednio na ścianie.

  • OV1 - montaż na ścianie przy pomocy prostokątnej płyty montażowej.
  • OVK1 - montaż na ścianie przy pomocy okrągłej płyty montażowej.
  • VKOM, VKOMz - montaż w systemie wentylacyjnym lub bezpośrednio na ścianie za pomocą uchwytów montażowych znajdujących się w zestawie z wentylatorem.

Przyłączenie elektryczne i instalacja powinny być wykonane zgodnie z instrukcją i schematem elektrycznym znajdującym się w DTR.

Konstrukcja

Obudowy wentylatorów VKOM, OV1, OVK1 wykonane są z blachy stalowej z powłoką polimerową. Obudowa wentylatora VKOMz wykonana jest z blachy ze stali ocynkowanej. Wirnik skrzydełkowy wykonany jest z blachy aluminiowej.

Regulacja prędkości

Regulowanie wydajności może odbywać się w sposób płynny (regulator tyrystorowy) jak również skokowy (regulator transformatorowy). Wentylatory mogą być podłączone po parę jednostek do jednego sterownika pod warunkiem, że dostępna moc i prąd nie będą przewyższać nominalnych parametrów regulatora.

Wymiary

Model ØD
[mm]
B
[mm]
L
[mm]
L1
[mm]
L3
[mm]
VKOMz 150 162 183 220 40 30
VKOMz 200 208 228 220 40 30
VKOMz 250 262 283 270 55 30
VKOMz 315 315 337 278 55 40