Oczyszczacz powietrza PURIFA EBERG (ID: EBG 30004688x)

-30%
Nasza cena brutto (z 23% VAT): 499,00 349,00   Kup na firmę i odlicz 65,26 zł VAT
 • Dostępność: niedostępny
 • Nr 1 w Polsce

  Od ponad 10 lat konsekwentnie rozwijamy sprzedaż produktów HVAC w internecie. Rocznie realizujemy kilkadziesiąt tysięcy wysyłek. Jesteśmy niekwestionowanym branżowym liderem sprzedaży na Allegro i nawiększym niezależnym sklepem specjalistycznym w branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej.

 • Największa dostępność

  W swojej ofercie posiadamy kilkanaście tysięcy starannie dobranych produktów w większości dostępnych od ręki. 90% zamówień wysyłamy wprost z naszego magazynu jeszcze tego samego dnia. Efekt skali pozwala nam przy tym na utrzymywanie najlepszych cen na rynku

 • Dostawa gratis od 99 zł

  Składając zamówienie w naszym sklepie możesz liczyć na darmową dostawę już od wartości 99 zł brutto. To naprawdę niewiele, zważywszy, że oferujemy kompleksowy asortyment pozwalający na zakup wszystkiego co potrzebujesz by poprawić klimat w swoim domu czy firmie.

 • Dostawa w ciągu 24h

  90% zamówień złożonych w naszym sklepie do godziny 16:00 dociera do klienta już następnego dnia. Posiadamy własny magazyn wysokiego składowania a w nim wszystko czego potrzebujesz. Tak więc, nie zwlekaj z zamówieniem – Kup teraz – ciesz się produktem już jutro.

 • 14 dni zwrot

  Jeśli jesteś konsumentem możesz zwrócić nam każdy zakupiony produkt w przeciągu 14 dni. Wystarczy, że poinformujesz nas o tym korzystając z naszego formularza lub w inny dogodny dla Ciebie sposób.

Dane techniczne

Wydajność oczyszczania CADR 218 m³/h
Klasa filtrów HEPA H13
Rodzaj filtra wstępny, HEPA H13, węgla aktywnego, katalityczny, generator jonów ujemnych
Głośność 22-54 dB
Wyposażenie Czterostopniowy filtr
Pobór mocy 45 W
Emisja jonów ujemnych 40 mln cm³
Zasilanie ~230 V / 50 Hz
Wymiary 340 x 538 x 166 mm
Wymiary Filtr - 4x26x41.5 cm
Masa 5 kg
Powierzchnia oczyszczania 30
Gwarancja 2 lat(a)

Opis

Produkt posiada aktualny Atest Higieniczny NIZP-PZH

BK/K/1118/01/2018

Data wydania: 18 czerwca 2019

Oczyszczacz powietrza - EBERG PURIFA

Twoje rozwiązanie na czyste powietrze!
Oczyszcza aż 218 m³/h powietrza w danym pomieszczeniu!

Do usuwania zanieczyszczeń z powietrza EBERG PURIFA wykorzystuje proces filtracji mechanicznej. Proces filtracji odbywa się z wykorzystaniem dwóch ważnych elementów oczyszczacza, są nimi wentylator oraz wielostopniowy filtr.

Urządzenie wyposażono w filtr wstępny (wyłapujący kurz), wysokiej klasy filtr HEPA H13 (likwidujący najdrobniejsze zanieczyszczenia, w tym smog), filtr z węglem aktywnym (pochłaniający zapachy), filtr fotokatalityczny (usuwający formaldehyd i benzen), a także generator jonów ujemnych(ułatwiający przechwytywanie zanieczyszczeń).


Kompaktowa i solidna konstrukcja

O kompaktowej budowie urządzenia świadczy zastosowanie wielostopniowej kasety filtrującej, w skład której wchodzi filtr wstępny, filtr HEPA H13, filtr węgla aktywnego, filtr fotokatalityczny oraz generator jonów ujemnych.

 

 


Skuteczna filtracja - aż 5 etapów oczyszczania

Wielostopniowy system oczyszczania zapewnia zdrowe i czyste powietrze.

1. Filtr wstępny - zatrzymuje kurz oraz inne większe zanieczyszczenia, takie jak włosy czy sierść zwierząt domowych.

2. Filtr HEPA (H13) - filtruje powietrze z większości zanieczyszczeń: ultra mikroskopijnych cząsteczek (UFPs < 0.1 μm), 99,95% warstwy smogu - pyłu zawieszonego PM2.5 / PM10, a także wirusów, bakterii, grzybów i zarodników pleśni.

3. Filtr węgla aktywnego - adsorbuje zapachy oraz lotne związki organiczne (VOCs) m.in. toluen, ksylen i formaldehyd, silnie trujący gaz wydobywający się m.in z dymu papierosowego.

4. Filtr katalityczny (tzw. zimnej katalizy) - usuwa nieprzyjemne zapachy oraz substancje gazowe, takie jak formaldehyd, tlenek węgla, benzen, amoniak itp.

5. Generator jonów ujemnych - wytwarza jony neutralizujące działanie jonów o ładunku dodatnim przyciągających kurz, roztocza, bakterie i wirusy.


Ergonomiczny przepływ powietrza

 

Powietrze dostaje się do wnętrza urządzenia, gdzie zostaje poddane procesowi oczyszczania/filtracji.

Urządzenie możesz aktywować w dowolnym momencie lub zaprogramować dokładny czas uruchomienia za pomocą TIMERA.

 

 

 

 

 


Dedykowana powierzchnia pomieszczenia

Aby dokonać odpowiedniego wyboru urządzenia, potrzebujesz znać wielkość pomieszczenia, w którym chcesz oczyścić powietrze.

Bądź ostrożny! Wielu producentów wprowadza w błąd wskazując powierzchnię pomieszczenia dla którego przeznaczony jest oczyszczacz. Pamiętaj, że takie same pomieszczenia mogą być różnej kubatury ze względu na ich wysokość.

Zaleca się aby powietrze w pomieszczeniu zostało przefiltrowane minimum 3-krotnie w ciągu jednej godziny. Parametr określający wymaganą ilość dostarczanego czystego powietrza w ciągu jednej godziny nazywany jest wydajnością oczyszczania.

 

Dla przykładu:

 1. Powierzchnia pomieszczenia:  X * Y =10 m2
 2. Wysokość pomieszczenia: H =  2,5 m2
 3. Kubatura pomieszczenia: 10 m2 x 2,5m = 25 m3
 4. Wydajność oczyszczania: 3 x 25 m3 = 75 m3/h

W przypadku oczyszczacza EBERG PURIFA, którego wydajność oczyszczania to 218m3, szacowana powierzchnia pomieszczenia będzie wynosić maksymalnie do 30m2.

 

 


Zalety oczyszczacza

 • 5 poziomów oczyszczania powietrza – filtracja powietrza następuje pięciostopniowo, co gwarantuje efektywne pozbycie się niechcianych zanieczyszczeń i bakterii.
 • Wysoka wydajność oczyszczania (CADR) – jest w stanie przefiltrować skutecznie aż 218 m³/h objętości powietrza w danym pomieszczeniu.
 • Cicha praca – pełen komfort pracy przy minimalnym poziomie głośności - 22 dB(A).
 • Programator czasowy (TIMER) – funkcja, dzięki której można określić czas pracy oczyszczacza. Wystarczy ustawić dogodny czas, a urządzenie włączy lub wyłączy się o określonej porze dnia i nocy.
 • Jonizacja powietrza – polega na produkcji jonów ujemnych, których głównym celem jest wytrącenie jonów dodatnich, będących nośnikami dla brudu, kurzu, bakterii, wirusów i innych, groźnych dla zdrowia drobnoustrojów. Jony ujemne nie tylko neutralizują szkodliwe jony dodatnie, ale również pozytywnie wpływają na samopoczucie.

 

Dotykowy panel sterowania

Łączący wygodę i komfort użytkowania.

Wbudowany podświetlany panel sterujący, umożliwia swobodne korzystanie z wielu przydatnych funkcji.

 1. Włącznik / Wyłącznik.
 2. Regulacja poziomu prędkości nawiewu powietrza.
 3. Aktywacja / dezaktywacja generatora jonów ujemnych.
 4. Ustalenie dokładnego czasu włączenia / wyłączenia urządzenia.
 5. Tryb uśpienia, po włączeniu którego oczyszczacz funkcjonuje o wiele ciszej, nie budząc nawet śpiącego dziecka. Tymczasem podświetlenie panelu sterowania zostaje wyłączone, aby nie zakłócić spokojnego snu.

 


Wysoka jakość materiałów

Oczyszczacz został wykonany z najwyższej klasy materiałów, odpornych na uszkodzenia mechaniczne.

Dla bezpieczeństwa wielostopniowy filtr został zabezpieczony folią ochronną, którą należy usunąć przed zamontowaniem kasety do oczyszczacza.


Wymiana filtra nigdy nie była tak prosta!

Oczyszczacz powietrza posiada wbudowany program, który poinformuje o potrzebie wymiany filtra.

Wystarczy delikatnie zdjąć przednią pokrywę, by bezproblemowo wymienić zużyty filtr.

 

 

 

 

 

 

 


Nowoczesny design

Wygląd urządzenia zaprojektowano z myślą o potrzebach współczesnego konsumenta. Oczyszczacz nie tylko świetnie działa, ale również idealnie wkomponowuje się w pomieszczenia takie jak sypialnia, salon, pokój dziecięcy, kuchnia, garderoba itd.

 

Skorzystaj z okazji i kup także: