Rekuperator domowy VUT H EC Vents

Nawiewno-wywiewna centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła, o wydajności do 810 m3/h, w izolowanej obudowie. Sprawność rekuperacji do 98%. Wybierz modele
  • EC - silniki charakteryzują się wysoką sprawnością i optymalnym sterowaniem w całym spektrum prędkości obrotów
  • zmniejszone zużycie energii elektrycznej
  • obudowa izolowana akustycznie i termicznie wełną mineralną
  • system antyzamrożeniowy
  • płynne sterowanie prędkością obrotów wentylatorów za pomocą regulatora - w zestawie
  • gwarancja 24 miesiące

Opis ?

Centralka rekuperacyjna VUT H EC Vents

Nawiewno-wywiewna centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła, o wydajności do 810 m3/h, w izolowanej obudowie. Sprawność rekuperacji do 98%.

Centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła to kompletne urządzenie, które zapewnia mechaniczną wymianę powietrza w pomieszczeniach różnego typu, z jednoczesnym oczyszczaniem powietrza nawiewanego. Centrala doprowadza do pomieszczeń powietrze świeże, a usuwa powietrze zanieczyszczone. Powietrze zużyte, za pośrednictwem wymiennika przeciwprądowego przekazuje energię cieplną do powietrza świeżego, nawiewanego do pomieszczeń.


Wykorzystanie silników EC pozwoliło zmniejszyć zużycie energii elektrycznej od 1,5 do 3 razy przy zachowaniu wysokiej sprawności niskiego poziomu hałasu. Wszystkie modele przeznaczone są do łączenia z okrągłym przewodem wentylacyjnymi o nominalnej średnicy 150, 160 i 200 mm.

Filtr

Centrala wentylacyjna wyposażona jest w filtry o klasie filtracji G4 (wywiew) i F7 (nawiew).

Wymiennik ciepła

Centrala wyposażona jest w przeciwprądowy wymiennik ciepła wykonany z polistyrenowych płyt. Na okres letni, kiedy nie zachodzi potrzeba odzysku ciepła, wymiennik można zastąpić wkładem letnim (nie wchodzi w skład kompletu). Pod blokiem rekuperatora znajduje się taca ociekowa, której zadaniem jest zbieranie i odprowadzanie kondensatu.


Centrala wyposażona jest w system zabezpieczający urządzenie przed zamarznięciem. W przypadku spadku temperatury do poziomu, który grozi zamarznięciem urządzenia, wbudowany termostat wyłącza wentylator nawiewowy. Pracujący sam wywiew podgrzewa wymiennik i po podniesieniu temperatury powyżej krytycznej uruchamiany jest wentylator nawiewny, a cały układ powraca do normalnej pracy.

System antyzamrożeniowy

Rekuperator został wyposażony w system który chroni wymiennik przed zamarzaniem, dzięki czemu nie trzeba stosować dodatkowych urządzeń grzewczych.

Obudowa

Obudowa centrali wykonana jest ze stopu aluminiowo cynkowego, z wewnętrzną izolacją termiczną i akustyczną, z wełny mineralnej o grubości 20 mm.

Wentylatory

W centrali wykorzystywane są silniki prądu stałego o wysokiej sprawności z zewnętrznym wirnikiem wyposażonym w wentylator z dwustronnym zasysem, z wirnikiem o łopatkach zagiętych do przodu. Tego typu silniki są na dzień dzisiejszy najlepszym rozwiązaniem w dziedzinie oszczędzania energii. EC – silniki charakteryzują się wysoką sprawnością i optymalnym sterowaniem w całym spektrum prędkości obrotów. Niewątpliwą zaletą silnika EC jest jego wysoki KPD (osiąga 90%).

Sterowanie

Włączenie urządzenia i sterowanie jego wydajnością odbywa się przy pomocy sygnału sterującego 0-10V (na przykład za pomocą regulatora dla silników EC). Regulowanie wydajnością może odbywać się w zależności od poziomu temperatury, ciśnienia, zadymienia lub innych parametrów systemu. Przy zmianie wartości parametru sterującego EC silnik zmienia prędkość obrotów dostosowując ją do wymagań systemu.

Montaż

Centralę wentylacyjną można przymocować do podłoża lub sufitu za pomocą uchwytów wyposażonych w podkładki antywibracyjne. Wszystkie modele przeznaczone są do łączenia z okrągłymi przewodami wentylacyjnymi o "średnicy: 100, 125 mm. Rekuperator może być montowany zarówno na ścianie , suficie , stropie czy podłodze.