Rekuperator domowy VUT300V MINI Vents (ID: VES 30000128)

Cena katalogowa: 3 308,70 Nasza cena brutto (z 23% VAT): 2316,00   Kup na firmę i odlicz 433,07 zł VAT
szt.
 • Dostępność: 1 szt.
 • Dostawa: GRATIS
 • Kup teraz, wyślemy: JUTRO
 • Nr 1 w Polsce

  Od ponad 10 lat konsekwentnie rozwijamy sprzedaż produktów HVAC w internecie. Rocznie realizujemy kilkadziesiąt tysięcy wysyłek. Jesteśmy niekwestionowanym branżowym liderem sprzedaży na Allegro i nawiększym niezależnym sklepem specjalistycznym w branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej.

 • Największa dostępność

  W swojej ofercie posiadamy kilkanaście tysięcy starannie dobranych produktów w większości dostępnych od ręki. 90% zamówień wysyłamy wprost z naszego magazynu jeszcze tego samego dnia. Efekt skali pozwala nam przy tym na utrzymywanie najlepszych cen na rynku

 • Dostawa gratis od 99 zł

  Składając zamówienie w naszym sklepie możesz liczyć na darmową dostawę już od wartości 99 zł brutto. To naprawdę niewiele, zważywszy, że oferujemy kompleksowy asortyment pozwalający na zakup wszystkiego co potrzebujesz by poprawić klimat w swoim domu czy firmie.

 • Dostawa w ciągu 24h

  90% zamówień złożonych w naszym sklepie do godziny 16:00 dociera do klienta już następnego dnia. Posiadamy własny magazyn wysokiego składowania a w nim wszystko czego potrzebujesz. Tak więc, nie zwlekaj z zamówieniem – Kup teraz – ciesz się produktem już jutro.

 • 14 dni zwrot

  Jeśli jesteś konsumentem możesz zwrócić nam każdy zakupiony produkt w przeciągu 14 dni. Wystarczy, że poinformujesz nas o tym korzystając z naszego formularza lub w inny dogodny dla Ciebie sposób.

Dane techniczne

Napięcie nominalne 230 V
Wymiary 640x481x278 mm
Masa 30 kg
Średnica przyłączy wentylacyjnych 125 mm
Sprawność odzysku ciepła 65 %
Poziom mocy akustycznej 47 dB(A)
Pobór mocy wentylatorów 116 W
Spręż dyspozycyjny 300 Pa
Przepływ nominalny 300 m³/h
Klasa filtrów G4

Charakterystyka pracy

Opis

Centralka rekuperacyjna VUT min Vents

Nawiewno-wywiewna centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła o wydajności do 300 m3/h, w kompaktowej, izolowanej obudowie, z poziomym lub pionowym usytuowaniem króćców. Sprawność rekuperacji do 65%.

Centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła to kompletne urządzenie które zapewnia mechaniczną wymianę powietrza z pomieszczeniach różnego typu z jednoczesnym oczyszczaniem powietrza nawiewanego. Doprowadza do pomieszczenia powietrze świeże i usuwa z nich powietrze zanieczyszczone. Powietrze zużyte przy pomocy płytkowego wymiennika krzyżowego ogrzewa powietrze świeże, nawiewane do pomieszczenia.

Obudowa

wykonana ze stopu aluminiowo cynkowego. Izolowana akustycznie oraz termicznie wełną mineralną o grubości 20 mm. Szczelna oraz solidnie wykonana.

Filtr

Centralka wyposażona w kieszeniowe filtr klasy EU3 zapewniające wysoką skuteczność filtracji.

Wentylatory

Centralka została wyposażona w niemieckie wentylatory EBM, gwarantujące niskie zużycie prądu oraz cichą pracę. Wirnik wraz z łopatkami zagiętymi do tyłu i wbudowanym zabezpieczeniem termicznym oraz automatycznym restartem. Silniki wentylatorów i ich wirniki, wyważone są dynamicznie w dwóch płaszczyznach, a zastosowane łożyska kulkowe wydłużają ich żywotność i nie wymagają obsługi.

Wymiennik ciepła

Centrala wyposażona jest w płytowo - krzyżowy wymiennik ciepła wykonany z aluminiowych płyt. Na okres letni, kiedy nie zachodzi potrzeba odzysku ciepła, wymiennik krzyżowy można zastąpić wkładem letnim (nie wchodzi on w skład kompletu). Pod blokiem rekuperatora znajduje się taca ociekowa, której zadaniem jest zbieranie i odprowadzanie kondensatu.


Centrala wyposażona jest w system zabezpieczający urządzenie przed zamarznięciem. W przypadku spadku temperatury do poziomu, który grozi zamarznięciem urządzenia, wbudowany termostat wyhamowuje lub całkowicie wyłącza wentylator nawiewowy. Pracujący sam wywiew podgrzewa wymiennik płytowy i po podniesieniu temperatury powyżej krytycznej, uruchamiany jest ponownie wentylator nawiewny, a cały układ powraca do normalnej pracy. Sprawność rekuperatora do 65 %.

Sterowanie

Włączenie urządzenia i sterowanie jego wydajnością odbywa się za pomocą tyrystorowego regulatora obrotów silnika RS-1-300, który pozwala płynnie sterować prędkością obrotową wentylatorów. Można zamontować go w dowolnym miejscu. Regulator w komplecie z centralką.

System antyzamrożeniowy

Rekuperator został wyposażony w system który chroni wymiennik przed zamarzaniem, dzięki czemu nie trzeba stosować dodatkowych urządzeń grzewczych.

Montaż

Centralę wentylacyjną można przymocować do podłoża lub sufitu za pomocą uchwytów wyposażonych w podkładki antywibracyjne. Wszystkie modele przeznaczone są do łączenia z okrągłymi przewodami wentylacyjnymi o średnicy: 100, 125 mm. Rekuperator może być montowany zarówno na ścianie, suficie, stropie czy podłodze.

Wymiary

 
Typ ØD
mm
B
mm
B1
mm
B2
mm
B3
mm
H
mm
H1
mm
L1
mm
L2
mm
L3
mm
L4
mm
L5
mm
L6
mm
VUT 200 V mini9927820010916948143164060073,5204396526,5
VUT 300 V mini12427820010017848143164060074210390526