Rekuperator domowy OPTIMAL 600 BY-PASS Dospel (ID: DOS 30000720)

Cena katalogowa: 7 575,60 Nasza cena brutto (z 23% VAT): 7229,00   Kup na firmę i odlicz 1351,76 zł VAT
szt.
 • Dostępność: w magazynie dostawcy
 • Dostawa: GRATIS
 • Kup teraz, wyślemy: ZA 1 DNI
 • Nr 1 w Polsce

  Od ponad 10 lat konsekwentnie rozwijamy sprzedaż produktów HVAC w internecie. Rocznie realizujemy kilkadziesiąt tysięcy wysyłek. Jesteśmy niekwestionowanym branżowym liderem sprzedaży na Allegro i nawiększym niezależnym sklepem specjalistycznym w branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej.

 • Największa dostępność

  W swojej ofercie posiadamy kilkanaście tysięcy starannie dobranych produktów w większości dostępnych od ręki. 90% zamówień wysyłamy wprost z naszego magazynu jeszcze tego samego dnia. Efekt skali pozwala nam przy tym na utrzymywanie najlepszych cen na rynku

 • Dostawa gratis od 99 zł

  Składając zamówienie w naszym sklepie możesz liczyć na darmową dostawę już od wartości 99 zł brutto. To naprawdę niewiele, zważywszy, że oferujemy kompleksowy asortyment pozwalający na zakup wszystkiego co potrzebujesz by poprawić klimat w swoim domu czy firmie.

 • Dostawa w ciągu 24h

  90% zamówień złożonych w naszym sklepie do godziny 16:00 dociera do klienta już następnego dnia. Posiadamy własny magazyn wysokiego składowania a w nim wszystko czego potrzebujesz. Tak więc, nie zwlekaj z zamówieniem – Kup teraz – ciesz się produktem już jutro.

 • 14 dni zwrot

  Jeśli jesteś konsumentem możesz zwrócić nam każdy zakupiony produkt w przeciągu 14 dni. Wystarczy, że poinformujesz nas o tym korzystając z naszego formularza lub w inny dogodny dla Ciebie sposób.

Dane techniczne

Napięcie nominalne 230 V
Wymiary 838x631x583 mm
Masa 53.5 kg
Klasa izolacji I
Stopień ochrony IP 40 IP
Średnica przyłączy wentylacyjnych 200 mm
Sprawność odzysku ciepła 95 %
Poziom mocy akustycznej 53 dB(A)
Pobór mocy wentylatorów 250 W
Spręż dyspozycyjny 450 Pa
Przepływ nominalny 600 m³/h
Klasa filtrów EU4

Charakterystyka pracy

Opis

Centralka wentylacyjna OPTIMAL BY-PASS

Centrala wentylacyjna Dospel OPTIMAL przeznaczona jest do wymiany powietrza w budynkach użyteczności publicznej oraz w budynkach mieszkalnych. Dzięki tworzywowemu wymiennikowi krzyżowo-przeciwprądowemu firmy Heatom, wg wskazań producenta, centrala osiąga sprawność odzysku ciepła max. do 95%. Wentylatory napędzane są przez silniki prądu stałego. OPTIMAL w standardzie wyposażony jest w elektroniczny sterownik z programatorem tygodniowym, filtry klasy EU-4 oraz system przeciwzamrożeniowy.

Wymiennik przeciwprądowo-krzyżowy - nie potrzebuje dodatkowego zasilania elektrycznego , w związku z czym jest tani w eksploatacji . Dzięki dużej powierzchni styku strumieni powietrza , wymiana energii cieplnej pomiędzy powietrzem nawiewanym , a wywiewanym następuje szybko i sprawnie.

Sterownik

Centrala wentylacyjna została wyposażona w sterownik z kalendarzem tygodniowym. Sterownik dostarczony jest z przewodem połączeniowym o długości 20 m zakończonym wtykami typu RJ11. Podłączenie sterownika polega na umiejscowieniu wtyków przewodu odpowiednio do gniazda sterownika i centrali.

 • 7 dniowy program
 • Podświetlany wyświetlacz
 • Sterowanie napięciem (0-10) V
 • Timer zał/wył
 • Elektroniczny termometr
 • Obudowa ABS - ognioodporna
 • Wymiary : 86 x 86 x 13 mm

Automatyczny BY-PASS

Zadaniem tego podzespołu jest skierowanie powietrza wywiewanego poza wymiennik ciepła . Praca by-passa kontrolowana jest za pomocą czujników temperatury umieszczonych wewnątrz rekuperatora . Zapewnia on optymalne parametry powietrza w okresach przejściowych (wiosna, jesień) oraz w okresie letnim pozwala na schłodzenie powietrza w pomieszczeniach podczas nocy.

System antyzamrożeniowy

W momencie gdy temperatura powietrza wyciąganego z pomieszczeń, po przejściu przez wymiennik spada do 10C, następuje jego uruchomienie. System ten zapobiega zjawisku szronienia.

Konserwacja

Centrala OPTIMAL poprawnie zamontowana nie wymaga szczególnych zabiegów konserwujących w trakcie użytkowania. Czynnością obsługową, którą należy przeprowadzić co najmniej raz na 3  miesiące jest wymiana filtrów powietrza. W początkowej fazie użytkowania centrali zaleca się  prowadzić comiesięczna kontrolę filtrów w celu określenia optymalnego okresu wymiany.


Centrala wentylacyjna OPTIMAL posiada wydzielony wymienny moduł automatyki, w którym prowadzone są połączenia elektryczne. W celach serwisowych moduł ten może być w całości demontowany i badany na oddzielnym stanowisku serwisowym.

Wymiary