Rekuperator domowy LUNA 350 BY-PASS Dospel (ID: DOS 30001222x)

Cena katalogowa: 2 730,60
  • Dostępność: niedostępny

Dane techniczne

Napięcie nominalne 230 V
Masa 25 kg
Klasa izolacji I
Stopień ochrony IP 44 IP
Średnica przyłączy wentylacyjnych 200 mm
Sprawność odzysku ciepła 95 %
Poziom mocy akustycznej 52 dB(A)
Pobór mocy wentylatorów 270 W
Spręż dyspozycyjny 450 Pa
Przepływ nominalny 320 m³/h
Wymiary 1191x685x450 mm

Charakterystyka pracy

Opis

By-pass / kaseta letnia

By-pass centrali wentylacyjnej Luna wykonano w postaci kasety letniej. Aby zamontować kasetę letnią należy zdjąć jedną część obudowy centrali (rewizja) i zachowując ostrożność wyciągnąć wymiennik wraz z wanną pociągając za pasek na obudowie. W miejsce wymiennika należy umieścić kasetę letnią,a następnie zamontować drugą część obudowy zewnętrznej.

System antyzamrożeniowy

Centrala wentylacyjna Luna 350 została standardowo wyposażona w zabezpieczenie antyzamrożeniowe wymiennika ciepła w postaci termostatu wyłączającego wentylator nawiewny. Zabezpieczenie to ma chronić wymiennik przed zamrożeniem podczas występowania ujemnych temperatur zimową porą.

 

W przypadku wystąpienia za wymiennikiem po stronie wywiewu temperatury niższej niż temperatura zadana na termostacie następuje wyłączenie wentylatora nawiewu. Skutkuje to podniesieniem temperatury na wywiewie  ( za wymiennikiem) aż do ponownego załączenia wentylatora nawiewnego. Sugerowaną temperaturą do ustawienia na termostacie zabezpieczenia jest +2°C (na terenie Polski).

 

Konserwacja

Centrala LUNA poprawnie zamontowana nie wymaga szczególnych zabiegów konserwujących w trakcie użytkowania. Czynnością obsługową, którą należy przeprowadzić co najmniej raz na rok jest kontrola i ewentualna wymiana filtrów powietrza. W początkowej fazie użytkowania centrali zaleca się  prowadzić comiesięczna kontrolę filtrów w celu określenia optymalnego okresu wymiany.

Sterownik

W zestawie z centralką dostarczany jest przełącznik 3 biegowy

   

Wymiary