Rekuperator domowy LUNA 350 BY-PASS Dospel (ID: DOS 30001222)

Cena katalogowa: 2 730,60 Nasza cena brutto (z 23% VAT): 2605,00   Kup na firmę i odlicz 487,11 zł VAT
szt.
 • Dostępność: 1 szt.
 • Dostawa: GRATIS
 • Kup teraz, wyślemy: JUTRO
 • Nr 1 w Polsce

  Od ponad 10 lat konsekwentnie rozwijamy sprzedaż produktów HVAC w internecie. Rocznie realizujemy kilkadziesiąt tysięcy wysyłek. Jesteśmy niekwestionowanym branżowym liderem sprzedaży na Allegro i nawiększym niezależnym sklepem specjalistycznym w branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej.

 • Największa dostępność

  W swojej ofercie posiadamy kilkanaście tysięcy starannie dobranych produktów w większości dostępnych od ręki. 90% zamówień wysyłamy wprost z naszego magazynu jeszcze tego samego dnia. Efekt skali pozwala nam przy tym na utrzymywanie najlepszych cen na rynku

 • Dostawa gratis od 99 zł

  Składając zamówienie w naszym sklepie możesz liczyć na darmową dostawę już od wartości 99 zł brutto. To naprawdę niewiele, zważywszy, że oferujemy kompleksowy asortyment pozwalający na zakup wszystkiego co potrzebujesz by poprawić klimat w swoim domu czy firmie.

 • Dostawa w ciągu 24h

  90% zamówień złożonych w naszym sklepie do godziny 16:00 dociera do klienta już następnego dnia. Posiadamy własny magazyn wysokiego składowania a w nim wszystko czego potrzebujesz. Tak więc, nie zwlekaj z zamówieniem – Kup teraz – ciesz się produktem już jutro.

 • 14 dni zwrot

  Jeśli jesteś konsumentem możesz zwrócić nam każdy zakupiony produkt w przeciągu 14 dni. Wystarczy, że poinformujesz nas o tym korzystając z naszego formularza lub w inny dogodny dla Ciebie sposób.

Dane techniczne

Napięcie nominalne 230 V
Masa 25 kg
Klasa izolacji I
Stopień ochrony IP 44 IP
Średnica przyłączy wentylacyjnych 200 mm
Sprawność odzysku ciepła 95 %
Poziom mocy akustycznej 52 dB(A)
Pobór mocy wentylatorów 270 W
Spręż dyspozycyjny 450 Pa
Przepływ nominalny 320 m³/h
Wymiary 1191x685x450 mm

Charakterystyka pracy

Opis

By-pass / kaseta letnia

By-pass centrali wentylacyjnej Luna wykonano w postaci kasety letniej. Aby zamontować kasetę letnią należy zdjąć jedną część obudowy centrali (rewizja) i zachowując ostrożność wyciągnąć wymiennik wraz z wanną pociągając za pasek na obudowie. W miejsce wymiennika należy umieścić kasetę letnią,a następnie zamontować drugą część obudowy zewnętrznej.

System antyzamrożeniowy

Centrala wentylacyjna Luna 350 została standardowo wyposażona w zabezpieczenie antyzamrożeniowe wymiennika ciepła w postaci termostatu wyłączającego wentylator nawiewny. Zabezpieczenie to ma chronić wymiennik przed zamrożeniem podczas występowania ujemnych temperatur zimową porą.

 

W przypadku wystąpienia za wymiennikiem po stronie wywiewu temperatury niższej niż temperatura zadana na termostacie następuje wyłączenie wentylatora nawiewu. Skutkuje to podniesieniem temperatury na wywiewie  ( za wymiennikiem) aż do ponownego załączenia wentylatora nawiewnego. Sugerowaną temperaturą do ustawienia na termostacie zabezpieczenia jest +2°C (na terenie Polski).

 

Konserwacja

Centrala LUNA poprawnie zamontowana nie wymaga szczególnych zabiegów konserwujących w trakcie użytkowania. Czynnością obsługową, którą należy przeprowadzić co najmniej raz na rok jest kontrola i ewentualna wymiana filtrów powietrza. W początkowej fazie użytkowania centrali zaleca się  prowadzić comiesięczna kontrolę filtrów w celu określenia optymalnego okresu wymiany.

Sterownik

W zestawie z centralką dostarczany jest przełącznik 3 biegowy

   

Wymiary