Rekuperator domowy LUNA 200 Dospel (ID: DOS 30001559)

-12%
Cena katalogowa: 2 273,00 Nasza cena brutto (z 23% VAT): 2849,00 2499,00   Kup na firmę i odlicz 467,29 zł VAT
szt.
  • Dostępność: 1 szt.
  • Dostawa: GRATIS

Dane techniczne

Napięcie nominalne 230 V
Masa 20 kg
Klasa izolacji I
Stopień ochrony IP 44 IP
Średnica przyłączy wentylacyjnych 150 mm
Sprawność odzysku ciepła 95 %
Poziom mocy akustycznej 51 dB(A)
Pobór mocy wentylatorów 120 W
Spręż dyspozycyjny 350 Pa
Przepływ nominalny 200 m³/h
Wymiary 1108x560x560 mm

Charakterystyka pracy

Opis

Odzysk ciepła

Podczas pracy centrali w trybie letnim odzysk ciepła potrzebny jest tylko do temperatury ok. 18ºC. Powyżej temperatury ok. 26ºC niezbędny jest odzysk chłodu z powietrza znajdującego się w wentylowanych pomieszczeniach. W przedziale temperatury zewnętrznej ok. 18-26ºC należy zastosować obejście wymiennika ciepła, powodując w ten sposób pominięcie podgrzewania powietrza. W tym celu centrala wentylacyjna Luna wyposażona jest w by-pass. W momencie gdy bypass jest otwarty nie następuje wymiana ciepła w wymienniku.

 

Jest on uruchamiany przy pomocy dźwigni znajdującej się na obudowie. W momencie gdy by-pass jest otwarty nie następuje wymiana ciepła w wymienniku. Aby otworzyć by-pass należy obrócić dźwignię bypassu o kąt 90 stopni w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. By-pass służy do swobodnego chłodzenia pomieszczeń wentylowanych przy pomocy chłodnego powietrza np. z GWC.

 

Konserwacja

Centrala LUNA poprawnie zamontowana nie wymaga szczególnych zabiegów konserwujących w trakcie użytkowania. Czynnością obsługową, którą należy przeprowadzić co najmniej raz na rok jest kontrola i ewentualna wymiana filtrów powietrza. W początkowej fazie użytkowania centrali zaleca się  prowadzić comiesięczna kontrolę filtrów w celu określenia optymalnego okresu wymiany.

Przełącznik

Przełącznik biegów do jednofazowych silników (wentylatorów) trzybiegowych. Możliwość podłączenia dowolnej ilości urządzeń pod warunkiem nie przekraczania maksymalnego prądu znamionowego określonego dla przełącznika (2A). Obudowa wykonana z tworzywa ABS w kolorze białym (RAL 9002). Stopień ochrony: IP40.

Zastosowanie:
Jest stosowany w celu włączania/wyłączania oraz przełączania prędkości wentylatorów, opierających się na wielobiegowych silnikach.

Konstrukcja
Obudowa przełącznika jest wykonana z plastiku i wyposażona w pokrętło z bezpośrednim przełączaniem prędkości wentylatora oraz wyłączeniem.

Montaż
Przełącznik montuje się wewnątrz pomieszczeń. Konstrukcja obudowy pozwala montować regulator wewnątrz ściany w puszce instalacyjnej.

Wymiary