Rekuperator domowy LUNA 200 Dospel (ID: DOS 30001559)

Cena katalogowa: 2 273,00 Nasza cena brutto (z 23% VAT): 2169,00   Kup na firmę i odlicz 405,59 zł VAT
szt.
 • Dostępność: 3 szt.
 • Dostawa: GRATIS
 • Kup teraz, wyślemy: DZISIAJ
 • Nr 1 w Polsce

  Od ponad 10 lat konsekwentnie rozwijamy sprzedaż produktów HVAC w internecie. Rocznie realizujemy kilkadziesiąt tysięcy wysyłek. Jesteśmy niekwestionowanym branżowym liderem sprzedaży na Allegro i nawiększym niezależnym sklepem specjalistycznym w branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej.

 • Największa dostępność

  W swojej ofercie posiadamy kilkanaście tysięcy starannie dobranych produktów w większości dostępnych od ręki. 90% zamówień wysyłamy wprost z naszego magazynu jeszcze tego samego dnia. Efekt skali pozwala nam przy tym na utrzymywanie najlepszych cen na rynku

 • Dostawa gratis od 99 zł

  Składając zamówienie w naszym sklepie możesz liczyć na darmową dostawę już od wartości 99 zł brutto. To naprawdę niewiele, zważywszy, że oferujemy kompleksowy asortyment pozwalający na zakup wszystkiego co potrzebujesz by poprawić klimat w swoim domu czy firmie.

 • Dostawa w ciągu 24h

  90% zamówień złożonych w naszym sklepie do godziny 16:00 dociera do klienta już następnego dnia. Posiadamy własny magazyn wysokiego składowania a w nim wszystko czego potrzebujesz. Tak więc, nie zwlekaj z zamówieniem – Kup teraz – ciesz się produktem już jutro.

 • 14 dni zwrot

  Jeśli jesteś konsumentem możesz zwrócić nam każdy zakupiony produkt w przeciągu 14 dni. Wystarczy, że poinformujesz nas o tym korzystając z naszego formularza lub w inny dogodny dla Ciebie sposób.

Dane techniczne

Napięcie nominalne 230 V
Masa 20 kg
Klasa izolacji I
Stopień ochrony IP 44 IP
Średnica przyłączy wentylacyjnych 150 mm
Sprawność odzysku ciepła 95 %
Poziom mocy akustycznej 51 dB(A)
Pobór mocy wentylatorów 120 W
Spręż dyspozycyjny 350 Pa
Przepływ nominalny 200 m³/h
Wymiary 1108x560x560 mm

Charakterystyka pracy

Opis

Odzysk ciepła

Podczas pracy centrali w trybie letnim odzysk ciepła potrzebny jest tylko do temperatury ok. 18ºC. Powyżej temperatury ok. 26ºC niezbędny jest odzysk chłodu z powietrza znajdującego się w wentylowanych pomieszczeniach. W przedziale temperatury zewnętrznej ok. 18-26ºC należy zastosować obejście wymiennika ciepła, powodując w ten sposób pominięcie podgrzewania powietrza. W tym celu centrala wentylacyjna Luna wyposażona jest w by-pass. W momencie gdy bypass jest otwarty nie następuje wymiana ciepła w wymienniku.

 

Jest on uruchamiany przy pomocy dźwigni znajdującej się na obudowie. W momencie gdy by-pass jest otwarty nie następuje wymiana ciepła w wymienniku. Aby otworzyć by-pass należy obrócić dźwignię bypassu o kąt 90 stopni w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. By-pass służy do swobodnego chłodzenia pomieszczeń wentylowanych przy pomocy chłodnego powietrza np. z GWC.

 

Konserwacja

Centrala LUNA poprawnie zamontowana nie wymaga szczególnych zabiegów konserwujących w trakcie użytkowania. Czynnością obsługową, którą należy przeprowadzić co najmniej raz na rok jest kontrola i ewentualna wymiana filtrów powietrza. W początkowej fazie użytkowania centrali zaleca się  prowadzić comiesięczna kontrolę filtrów w celu określenia optymalnego okresu wymiany.

Przełącznik

Przełącznik biegów do jednofazowych silników (wentylatorów) trzybiegowych. Możliwość podłączenia dowolnej ilości urządzeń pod warunkiem nie przekraczania maksymalnego prądu znamionowego określonego dla przełącznika (2A). Obudowa wykonana z tworzywa ABS w kolorze białym (RAL 9002). Stopień ochrony: IP40.

Zastosowanie:
Jest stosowany w celu włączania/wyłączania oraz przełączania prędkości wentylatorów, opierających się na wielobiegowych silnikach.

Konstrukcja
Obudowa przełącznika jest wykonana z plastiku i wyposażona w pokrętło z bezpośrednim przełączaniem prędkości wentylatora oraz wyłączeniem.

Montaż
Przełącznik montuje się wewnątrz pomieszczeń. Konstrukcja obudowy pozwala montować regulator wewnątrz ściany w puszce instalacyjnej.

Wymiary