Turbina kominkowa KOM III 400 BY-PASS Dospel (ID: DOS 30000709)

Cena katalogowa: 809,30 Nasza cena brutto (z 23% VAT): 687,00   Kup na firmę i odlicz 128,46 zł VAT
szt.
 • Dostępność: w magazynie dostawcy
 • Dostawa: GRATIS
 • Kup teraz, wyślemy: ZA 1 DNI
 • Nr 1 w Polsce

  Od ponad 10 lat konsekwentnie rozwijamy sprzedaż produktów HVAC w internecie. Rocznie realizujemy kilkadziesiąt tysięcy wysyłek. Jesteśmy niekwestionowanym branżowym liderem sprzedaży na Allegro i nawiększym niezależnym sklepem specjalistycznym w branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej.

 • Największa dostępność

  W swojej ofercie posiadamy kilkanaście tysięcy starannie dobranych produktów w większości dostępnych od ręki. 90% zamówień wysyłamy wprost z naszego magazynu jeszcze tego samego dnia. Efekt skali pozwala nam przy tym na utrzymywanie najlepszych cen na rynku

 • Dostawa gratis od 99 zł

  Składając zamówienie w naszym sklepie możesz liczyć na darmową dostawę już od wartości 99 zł brutto. To naprawdę niewiele, zważywszy, że oferujemy kompleksowy asortyment pozwalający na zakup wszystkiego co potrzebujesz by poprawić klimat w swoim domu czy firmie.

 • Dostawa w ciągu 24h

  90% zamówień złożonych w naszym sklepie do godziny 16:00 dociera do klienta już następnego dnia. Posiadamy własny magazyn wysokiego składowania a w nim wszystko czego potrzebujesz. Tak więc, nie zwlekaj z zamówieniem – Kup teraz – ciesz się produktem już jutro.

 • 14 dni zwrot

  Jeśli jesteś konsumentem możesz zwrócić nam każdy zakupiony produkt w przeciągu 14 dni. Wystarczy, że poinformujesz nas o tym korzystając z naszego formularza lub w inny dogodny dla Ciebie sposób.

Dane techniczne

Przepływ nominalny 355 m³/h
Stopień ochrony 54 IP
Materiał blacha ocynkowana
Masa 6.9 kg
Lpa Poziom ciśnienia akustycznego 53 dB(A)
Średnica przyłączy wentylacyjnych 125 mm
Ilość faz 1
Napięcie nominalne 230 V
Natężenie prądu 0.38 A
Prędkość obrotowa 1220 1/min
Moc nominalna 85 W
Spręż dyspozycyjny 100 Pa

Opis

Zastosowanie

Wentylatory kominkowe służą do rozprowadzania ciepłego powietrza do pomieszczeń za pomocą przewodów izolowanych. Przystosowane są do ciągłej pracy dzięki specjalnie zaprojektowanej budowie i doskonałemu systemowi zabezpieczeń. Standardowo wyposażony jest w termostat umożliwiający płynną regulację temperatury załączania. Nowoczesna konstrukcja wentylatorów kominkowych zapewnia wysoką wydajność i niezawodność oraz bezpieczeństwo użytkowania.

By-Pass

Różnica pomiędzy KOM II a KOM III BY-PASS polega na tym, że ten drugi wyposażony jest w dodatkowe przyłącze oraz przepustnicę. W komorze, do której jest doprowadzane gorące powietrze, są dwa przyłącza. Do jednego z nich podłączamy rurę, wyprowadzoną z dystrybutora kominka, do drugiego natomiast podłączamy przewód izolowany TERMOFLEX wraz z przepustnicą zwrotną i trójnikiem T (brak w zestawie, do kupienia na naszych pozostałych aukcjach ), który następnie włączamy w przewód sieci dystrybucyjnej. W ten sposób tworzymy obejście wentylatora zwane BY-PASSem.

Przewód główny, doprowadzający gorące powietrze do sieci dystrybucyjnej, podłączamy do przyłącza z drugiej strony – wylotu wentylatora. Obejście dodatkowo zabezpiecza uzwojenie silnika przed przegrzaniem w sytuacjach awaryjnych. Wyobraźmy sobie następującą sytuację: kominek jest intensywnie użytkowany. Do wypalenia opału pozostało około 5 godzin, a temperatura na wlocie wentylatora KOM sięga 120°C. W tym momencie odcięto dopływ energii elektrycznej do naszego domu. W kominku pali się nadal, a silnik wentylatora przestał tłoczyć gorące powietrze. W konsekwencji w wentylatorze KOM zaczyna kumulować się gorące powietrze, co może doprowadzić do trwałego uszkodzenia uzwojeń silnika! Sytuacja taka nie zdarzy się gdy zastosujemy wentylator KOM III BY-PASS.

W chwili, gdy zabraknie prądu, silnik wentylatora przestaje tłoczyć gorące powietrze, tym samym nie wytwarza podciśnienia w komorze wlotowej, co z kolei powoduje zamknięcie przepustnicy wewnętrznej. Przepustnica ta oddziela komorę wlotową od komory pracy, co zapobiega kumulowaniu się powietrza o wysokiej temperaturze w wentylatorze KOM III. Gorące powietrze z kominka kierowane jest siłą grawitacji do drugiego przyłącza w komorze wlotowej, omija wentylator KOM III i przepływa przez drugą przepustnicę i trójnik, aby trafić do sieci dystrybucyjnej. Ta ostatnia przepustnica otwiera się samoczynnie z powodu braku podciśnienia, wytwarzanego przez turbinę.

Konstrukcja

 • silnik indukcyjny asynchroniczny jednofazowy przystosowany do regulacji obrotów
 • obudowa z blachy ocynkowanej
 • wbudowany termostat, zakres regulacji 20°C do 90°C
 • otwory wentylacyjne odprowadzające ciepło z uzwojenia silnika
 • umieszczenie silnika poza komorą pracy
 • zabezpieczenie termiczne silnika

Wymiary

 
Model ØA
[mm]
B
[mm]
C
[mm]
D
[mm]
E
[mm]
F
[mm]
G
[mm]
H
[mm]
J
[mm]
K
[mm]
KOM III 400 119 415 215 245 93 130 88 86 88 86
KOM III 600 149 470 282 333 135 205 97 115 97 115
KOM III 800 149 470 282 333 135 205 97 115 97 115